NOGOMET
Nove loše vijesti za Dalića, Brozović zbog ozljede napustio igru

Četvrtoplasirani Inter pobijedio je slabašni SPAL sa 2-0 golovima Mattea Politana (67) i Roberta Gagliardinija (77) u 27. kolu talijanskoga nogometnog prvenstva, ali loša vijest za hrvatsku reprezentaciju je što je veznjak "nerazzurra" Marcelo Brozović zbog ozljede zamijenjen u 42. minuti.

Hrvatski je reprezentativac u jednom trenutku legao na travnjak i tražio zamjenu. Umjesto njega je ušao Antonio Candreva.

Ivan Perišić dvoboj sa SPAL-om odgledao je s klupe, a treći Hrvat u dresu Intera Šime Vrsaljko u veljači je operirao koljeno i čeka ga dugi oporavaka.

Bologna je svladala Cagliari 2-0, a prvi gol pao je iz kaznenog udarca u 34. minuti koji je skrivio Filip Bradarić zbog igranja rukom u kaznenom prostoru. Siguran realizator bio je Erick Pulgar, a drugi pogodak zabio je Roberto Soriano (77).

Bradarić je igrao do 71. minute za Cagliari, dok je Darijo Srna odigrao cijeli susret te je namjestio dvije prigode za svoje suigrače. U 63. je uposlio Joo Pedra, čiji je udarac glavom obranio golman domaćina, a u sudačkoj nadoknadi (90+1) ubacio je za Lucu Ceppitellija, ali i njegov pokušaj je obranio vratar Skorupski.

Atalanta je u gostima dobila Sampdoriju sa 2-1, a hrvatski veznjak Mario Pašalić sudjelovao je u akciji kod pobjedničkog pogotka, kojeg je u 77.  minuti zabio Robin Gosens. Pašalić je ušao u 73. minuti za Atalantu, a u 77. se mogao upisati u strijelce, ali je njegov pokušaj glavom obranio golman domaćina. No, u nastavku akcije Robin Gosens zabija za pobjedu gostiju.

Večeras se sastaju Sassuolo - Napoli, te Fiorentina - Lazio, a u ponedjeljak Roma dočekuje Empoli.