VRIJEDNA TRI BODA Foto: Reuters
Hrvatska po velikoj vrućini izborila tešku pobjedu nad Walesom
U trećoj kvalifikacijskoj utakmici za plasman na Euro Vatreni su uz dosta muke svladali Wales 2:1

Hrvatska je povela kada je loptu u vlastitu mrežu smjestio branič Tom Lawrence, a zatim je na 2:0 povisio Perišić. Vodstvo Vatrenih smanjio je Brooks u 77. minuti i do kraja susreta Vatreni su u dramatičnoj završnici ipak uspjeli sačuvati mrežu netaknutom. Hrvatska je ovom pobjedom zauzela prvo mjesto u skupini E.

Hrvatska je uspješno odradila kvalifikacijski posao u Gradskom vrtu, mjestu na kojem nikad nije izgubila. Desetim trijumfom u gradu na Dravi ispran je poraz u Budimpešti, vratio se pobjednički kod doprvaka svijeta.

U subotu smo gledali fantastičnu partiju Luke Modrića, kapetan je zorno pokazao zašto je ponosni vlasnik titule najboljeg igrača na svijetu. Toliko je dominirao da je izgledalo kao da je lopta stalno kod njega, kao da se teleportira po svim dijelovima terena. Uz Modrića junak hrvatske pobjede bio je i Ivan Perišić koji je uvijek posebno inspiriran u Gradskom vrtu.

Eto, kad su pravi, a većim dijelom ogleda su to bili, onda Vatrenima ne smeta ni vrućina ni sparina, ni termin igranja. Jedina zamjerka se Dalićevim dečkima može izgovoriti za posljednjih petnaest minuta utakmice, kad su Velšani nakon pogotka opasno stisli, jer Dalićeve zamjene s kojima je želio zatvoriti utakmicu nisu bile raspoložene.

Bio je to vrlo važan trijumf za Dalića i dečke, sad se mirnije može jedriti kvalifikacijskom skupinom, prenose Sportske novosti.

Sljedeću utakmicu u kvalifikacijama Hrvatska igra 6. rujna kod Slovačke.