TENIS foto/Sanjin Strukić/Pixell
ATP Rim: Ćorić dobio prvi set, Federer izborio treći

Borna Ćorić u osmini finala ATP turnira iz Masters 1000 serije u Rimu igra s Rogerom Federerom. Prvi set uvjerljivo je dobio Ćorić sa 6:2, a u drugom je bolje zaigrao Federer i dobio ga je s 4:6.

Zanimljivo je da je Ćorić ove godine odigrao 11 mečeva u kojima je odluka pala u trećem ili petom setu, ovisno o formatu, a u 10 od 11 je - pobijedio.

Velik plus za hrvatskog tenisača je činjenica da je 37-godišnjem Švicarcu ovo drugi meč dana, jer je jutros odigrao dvoboj s Portugalcem Sousom koji se trebao igrati jučer, dok je Ćorić osminu finala izborio još prekjučer pobjedom nad Britancem Norriejem.

Federer je na počeku poveo 40:0, ali je s pet poena u nizu Ćorić u prvom gemu došao do "breaka.". Potvrdio ga je na svom servisu, a  onda je uz puno pogrešaka suparnika još jednim "breakom" došao do vodstva 3:0. Uspio je nakon toga treći igrač svije aosvojiti dva gema, no sigurnost na početnom udarcu odvela ej Ćorića do osvajanja prvog seta sa 6:2.

Drugi set počeo je izjednačenije, a prvi je do "breaka" došao Federer, koji je s nekoliko sjajnih poena uzeo šestu igru i poveo 2:4. Odmah nakon toga imao je Ćorić 0:40 i čak tri "break-lopte", no nije uspio i Švicarac je došao do vodstva 2:5. Kad je Federer krenuo servirati za set, hrvatski tenisač opet je poveo 0:40, a ovaj put je Federer pogriješio već na prvoj "break-lopti". Nažalost, u sljedećem gemu uzvratio je uslugu s dva loša bekhenda i Federer je osigurao treći set.