Novi poraz Čilića u Londonu

Autor:M.G.
Objava:14.11.2017. 19:40
Učitavanje medija preglednika ...

Hrvatski tenisač Marin Čilić doživio je novi poraz na završnom Mastersu u Londonu, u meču u kojem je bio u dobitnoj situaciji baš kao i protiv Zvereva. Danas je bolji bio Amerikanac Jack Sock 5-7,6-2 7-6(4) .Bila je ovo treća pobjeda Socka u isto toliko mečeva protiv Čilića.

Već u prvom gemu Sock pravi break ali Čilić uzvraća re-breakom. Svaki igrač je „držao" svoj servis game do dvanaestog gema kada Čilić dolazi do 3 vezane set lopte na servis Amerikanca i uspješno koristi treću set loptu.

U drugom setu Socka je podigao igru na razinu više i uz 2 breaka vrlo lako osvojio drugi set sa 6-2 poslije 46 minuta igre.

U odlučujućem  trećem setu baš kao i protiv Zvereva Čilić prvi dolazi do breaka i vodstva 3-0, ali vrlo brzo gubi prednost i Sock se vraća na 3-3. Do kraja seta oba igrača su rutinski dobijali svoj servis game i meč je odlučivao tiebreak. Čilić prvi dolazi do „mini breaka" ali od prednosti 4-2 Sock uzima 5 poena u nizu i tako zadržava šansu za plasman u polufinale, dok je Čilića ovaj poraz  koštao prilike za prolaz grupe i plasman u polufinale.

Večeras se u istoj grupi od 21 sat po srednjoeuropskom vremenu sastaju Federer i Zverev