(VIDEO) Hrvatska poražena od Čilea nakon jedanaesteraca

Autor:T.R.
Objava:11.1.2017. 14:32
Učitavanje medija preglednika ...

Hrvatska nogometna reprezentacija poražena je u polufinalnom susretu China Cupa od reprezentacije Čilea nakon izvođenja jedanaesteraca. Nakon regularnih 90 minuta bilo je 1:1.

Zbog nedostatka najboljih nogometaša Hrvatske, koje njihovi klubovi nisu pustili na ovu reprezentativnu akciju, izbornik Čačić je s igračima većinom iz HNL lige nije uspio proći u finale.

Čile, koji je također bio bez glavnih zvijezda, silovito je krenuo u utakmicu, a već u 8. minuti morao je intervenirati Livaković nakon snažnog udarca Fuenzalida.

Deset minuta kasnije, Čileanci dolaze do vodstva. Eduardo Vargas je prošao lijevom stranom pokraj nemoćnih Šituma i Pivarića, dodao do Cesara Pinaresa, a napadač Union Espanola iz prve snažnim udarcem šalje loptu u suprotni kut hrvatskog gola.

Najbolju priliku Vatreni su imali u finišu prvog poluvremena kada jakov Filipović s pet metara glavom šalje loptu pokraj gola, te se na odmor odlazi s prednošću Čileanaca.

I u drugom dijelu su Južnoamerikanci dominirali i stvarali prilike, a pogotovo su opasni bili iz kontra napada. No, Livaković je uspijevao obraniti svoja vrata, a nagrada za to stigla je u 77. minuti.

Tudor je ubacio loptu za Franka Andrijaševića, a vezni igrač Rijeke je snažno zakucava u mrežu za poravnanje rezultata.

Nakon hrvatskog izjednačenja, igrala se sasvim otvorena utakmica. Sijevalo je na obje strane, ali na kraju 90 minuta ipak je ostalo neriješeno, te se pobjednik tražio izvođenjem jedanaesteraca.

U lutriji jedanaesteraca Čileanci se bolje snalaze, te pogađaju sve kaznene udarce, dok su s druge strane, kod Hrvata, Antolić i Marić bili neprecizno, odnosno vratar Toselli je obranio njihove udarce.

Čile se tako u finalu sastaje s Islandom, dok će Hrvatska igrati susret za treće mjesto s domaćinom Kinom.