Pao rekord: Hrvatska zabila deset golova San Marinu

Autor:Prvi.tv
Objava:4.6.2016. 22:04
Pao rekord:  Hrvatska zabila deset golova San Marinu
Učitavanje medija preglednika ...

Izdržao je San Marino na Rujevici (čak) 21 minutu. A onda je primio šest do kraja prvog poluvremena, ukupno deset što znači da je u posljednjoj provjeri prije početka Europskog prvenstva u Francuskoj hrvatska nogometna reprezentacija ostvarila najuvjerljiviju pobjedu u povijesti, piše 24sata.

Hrvatska je put do gola Alda Simoncinija tražila nešto više od 20 minuta.

No jednom kad je pronašla, nije prestajala trpati.

Modrić je u 21. minuti počeo golijadu pogodivši Pjacu na putu do mreže. Gol je pripisan Dinamovu krilnom napadaču, što mu je bio prvi u dresu Hrvatske. Do 25. minute Hrvatska je zabila  još dvaput. Mandžukić je prvo iz blizine zabio nakon asistencije Perišića, a potom je Srna bio strijelac nakon katastrofalne reakcije obrane nogometnih liliputanaca.

U stanci do novog gola u mreži gostiju dogodio se i jedini njihov korner u 32. minuti, nakon kojega je Subašić imao priliku prvi put igrati loptom. A kad se lopta preselila na suprotnu polovicu, nastavili su zabijati. Nova dva gola zabio je Mandžukić, oba puta glavom nakon ubacivanja Srne s desne strane u 36. i 38. minuti.

Mandžo je tako upisao prvi "hat-trick" za reprezentaciju, no nije to bio kraj uzbuđenjima do velikog odmora. Zabili su još jedan, bio je to djelo Ivana Perišića u 40. minuti iz slobodnog udarca s 25 metara za velikih 6-0.

Čačić je u nastavku poštedio Modrića i u igru stavio Kovačića, no to nije usporilo igru "vatrenih". Nakon samo pet minuta nastavka Rakitić je na treću asistenciju Srne zabio sedmi gol, a devet minuta poslije Nikola Kalinić imao je čast zabiti gol koji je kasnije obilježio rekordnu pobjedu Hrvatske.

Dobio je napadač Fiorentine nešto više od pola sata i fantastično ih je iskoristio. Još je dvaput do kraja zabijao Kale, prvi put u 72., a drugi put u 84. minuti za okruglih 10-0 pa će Čačić zasigurno imati slatke brige uoči početka Eura koga staviti u prvih 11. Dakako da San Marino nije pravo mjerilo, ali ovakva će pobjeda svakako donijeti dobru atmosferu hrvatskoj reprezentaciji uoči vrlo važnog ispita protiv Turske 12. lipnja na Parku prinčeva.