Manchester United i Ajax finalisti Europske lige

Autor:Prvi.tv
Objava:12.5.2017. 7:58
Učitavanje medija preglednika ...

Nogometaši Manchester Uniteda i Ajaxa plasirali su se u finale Europske lige.

Manhester United je u polufinalnom uzvratnom susretu na Old Trafordu odigrao izjednačeno s Celtom iz Viga 1:1 (1:0). Engleski tim izborio je završnicu zahvaljujući gostujućoj pobjedi u prvom susretu s 1:0.

United je poveo u prvom poluvremenu golom Marouane Fellainija u 17. minuti, a rezultat je četiri minute prije kraja izjednačio Facundo Sebastian Roncaglia.

U drugom polufinalu Olympique je u Lyonu pobijedio Ajax iz Amsterdama s 3:1 (2:1), ali taj rezultat nije bio dovoljan francuskom predstavniku za nastup u završnici, jer su Nizozemci u prvom susretu slavili s 4:1.

Ajax je poveo u 27. minuti preko Kaspera Dolberga, dok su strijelici za Olmpique bili Alexandre Lacazette u 44. (iz jedanaesterca) i 45. minuti i Rachid Ghezzal u 85. minuti.

Finalni susret igra se 24. svibnja u Stockholmu.