Arežina i Kosorić debitirali u dresu reprezentacije BiH

Autor:Prvi.tv
Objava:7.6.2016. 15:12
Učitavanje medija preglednika ...

Nogometaš aktualnog prvaka BiH Zrinjskog Filip Arežina, te kapetan FK Željezničar Aleksandar Kosorić danas su debitirali za seniorsku reprezentaciju BiH koja je osvojila svoj prvi, povijesni trofej pobjedom nad Japanom u finalu Kirin kupa rezultatom 2:1.

Arežina je priliku za prvi nastup u dresu seniorske reprezentacije BiH dobio u finalu Kirin kupa između BiH i Japana. Izbornik Mehmed Baždarević ga je uveo u igru u 88. minuti umjesto Marija Vrančića.

Debi je upisao i Kosorić tako što je zaigrao u 90. minuti utakmice umjesto Izeta Hajrovića, prenosi Klix.

Arežina ima 23 godine i igrač je sredine terena. U karijeri je dosad nastupao za Slogu iz Uskoplja, sarajevski Olimpic, hrvatski Rudeš i Rudar iz Prijedora, a sada je član Zrinjskog. On je ranije bio mladi reprezentativac BiH.

Kosorić ima 29 godina i nosio je dres Slavije, Partizana, Rada, Radničkog i iračkog Erbila. Aktuelni je kapetan Željezničara. On je također u prošlosti bio mladi reprezentativac BiH.