Olympiakos u drami izbacio najskuplju europsku momčad svih vremena

Autor:Prvi.tv
Objava:19.5.2017. 20:00
Učitavanje medija preglednika ...

Iznenađenje u prvoj utakmici polufinala Eurolige! Olympiakos je u drami izbacio branitelja naslova CSKA s 82:78, iako je ruska momčad vodila gotovo cijelu utakmicu.

U posljednjih 40 sekundi ušlo se s izjednačenim rezultatom 76:76, a onda je Erick Green pogodio tricu za vodstvo grčke momčadi protiv kluba kojem je proračun veći od 40 milijuna eura.

Na drugoj strani je Miloš Teodosić promašio jedno od dva slobodna bacanja, a pet sekundi prije kraja i tricu za vodstvo i finale.

Teodosić je, unatoč promašajima u posljednjoj minuti, s 23 poena bio najbolji igrač CSKA. Odigrao je, jer je lakše ozlijeđen, samo 22 minute. U poražemoj momčadi Nando De Colo je dodao 16 poena, a Aaron Jackson 12, prenosi Index.hr

Pobjednike su s po 14 poena predvodili legendarni Vassilis Spanoulis, koji je u posljednjih pet minuta postigao čak devet poena, te Kostas Papanikolaou i Georgios Printezis.

U drugom polufinalu igraju domaćin Fenerbahče i Real Madrid.